معرفی شرکت شیوا امواج + طیف محصولات

شیوا امواج

شرکت شیوا امواج

شرکت شیوا امواج در سال ۱۳۶۷در شهر اصفهان، ایران تاسیس گردیده است. فعالیت شرکت در زمینه ساخت و تولید دستگاه های برق صنعتی و انواع رله ها که در صنعت برق کاربرد دارند، می باشد. ساخت دستگاه های سفارشی برای شرکت ها و کارخانجات مختلف صنعتی با کیفیت قابل اطمینان و ضمانت رسمی ۳ ساله در دستور کار شرکت شیوا امواج می باشد. قبل از ادامه مطالعه شما میتوانید با انواع چراغ سیگنال شیوا امواج در سایت ما دیدن کنید و با قیمت مناسب خریداری نمایید.

محصولات شرکت شیوا امواج

انواع ولت‌متر و آمپرمتر تابلویی

از ولت متر یا ولت سنج در ابزارهای برقی به عنوان یک دستگاه کمکی استفاده می شود. همچنین از این وسیله برای محاسبه میزان ولتاژ بین دو نقطه از مدار که با یکدیگر اختلاف پتانسیل دارند، استفاده می کنند. ولت سنج ها در دو نوع مدار به کار می روند که شامل مدارهای با جریان متناوب و مدارهای با جریان مستقیم است. ولت مترها انواع مختلفی دارند که از آنها با توجه به میزان دقت و نوع دستگاهی که باید ولتاژ آن را اندازه گیری کرد استفاده می شود.

اما آمپرمتر یا آمیتر(Ammeter) بنا به تعریف ابزاری است که به منظوراندازه گیری جریان مدار استفاده می شود.واحد اندازه گیری جریان الکتریکی آمپر (A) می باشد.تجهیزاتی که جریان های کوچکتر را اندازه گیری می کنند با نام میلی آمپرمتر و میکرو آمپرمتر شناخته می شوند. عملکرد آمپرمترهای اولیه تحت تاثیر میدان مغناطیسی زمین بوده است. در اواخر قرن نوزدهم میلادی عملکرد آمپرمترها توسعه پیدا کرد به صورتی که قادر به اندازه گیری دقیق جریان سیستم های قدرت در هر وضعیتی بودند.

انواع فتوسل و ساعت نجومی بارنج های جریانی متفاوت

فتوسل چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، فتوسل یا LDR یک سنسور نوری با دو پایه است که با برخورد شعاع‌های نور، ولتاژی را تولید می‌کند. با ایجاد این ولتاژ یک مدار قطع یا وصل می‌شود. فتوسل مقاومتی است که با توجه به شدت و ضعف نورهای تابیده شده به آن، دچار افزایش یا کاهش می‌شود. این افزایش و کاهش مقاومت باعث خاموش یا روشن شدن لامپ‌ها به صورت اتوماتیک خواهد شد.

فتوسل شیوا امواج
فتوسل شیوا امواج

اما در خصوص ساعت نجومی باید بگوییم که این ساعت دستگاهی است که سازوکار و نظام متفاوتی دارد، اطلاعات مرتبط با نجوم را بر صفحات خود درج نموده و آن‌ها را نشان می دهد. این اطلاعات گاهی حاوی نمودارهایی از نقشه‌های خورشید و ماه، جایگاه سیاره‌ها و همچنین موقعیت و شرایط صور فلکی است‌. نوعی از ساعت‌ های نجومی موجودند که ساختاری مشابه فتوسل ها دارند اما برای عملی کردن هدف معین شده و عملکرد اختصاصی خود، وابسته به وجود نور و روشنایی در فضا نیستند . همچنین شما برای خرید فتوسل و ساعت نجومی میتوانید با توجه به نیاز خود با بهترین قیمت بازار از فروشگاه آنلاین ولت استار خریداری نمایید.

انواع تجهیزات کنترلری و نمایشی مثل: ترموستات، شمارنده دیجیتال، رطوبت‌سنج

ترموستات به وسیله ای گفته می شود که وظیفه احساس دمای یک سیستم و حفظ آن در محدوده تنظیم شده را بر عهده دارد.

ترموستات ها در هر وسیله سرما ساز یا گرما سازی که تا دمای مشخص شده عمل می کنند، کاربرد دارند. به عنوان مثال می توان گرمایش ساختمان ، گرمایش مرکزی و تهویه مطبوع را از موارد کاربرد آن دانست؛ البته کاربرد آن در لوازم آشپزخانه مانند ماکروفر ، یخچال و … نیز مشخص است.

دستگاه کانتر یا شمارنده دیجیتال دستگاهی است که تعداد دفعات انجام یک عملیات یا فرآیند را ذخیره کرده و نمایش می دهد. با استفاده از این دستگاه می توان عملیات شمارش و کنترل تعداد محصولات را با دقت انجام داد.

این دستگاه را با عنوان کانتر دیجیتال نیز می شناسند که کلمه کانتر در زبان انگلیسی counter به معنی شمارش می باشد.

برای یک انسان شمارش یک فرآیند به صورت مکرر و به تعداد زیاد کار دشواری است و البته احتمال خطای انسانی وجود دارد که باعث وجود اشتباه در شمارش می شود. در نتیجه کانتر یا شمارنده دیجیتال می تواند تعداد بالایی شمارش را با دقت و سرعت بالا انجام دهد و جایگزین مطمئنی برای نیروی انسانی است.

رطوبت سنج ها معمولا در آزمایشگاه ها از این دستگاه برای اندازه گیری میزان رطوبت جو استفاده می کنند. رطوبت سنج ها از تجهیزات آزمایشگاهی و اغلب با تکیه بر اندازه گیری های کمیتی دیگر مانند فشار، دما، تغییر مکانیکی یا الکتریکی و حجم یک ماده به همان شکل که رطوبت جذب می شود کار میکند. قابل ذکر است رطوبت سنج ها انواع مختلفی هم دارند.

انواع تجهیزات حفاظتی مانند: محافظ کنتاکتور، محافظ ولتاژ، کنترل فاز، کنترل بار، کنترل فاز بار

محافظ کنتاکتور سری N شیوا امواج محافظ کنتاکتور شیواامواج دستگاهی مناسب برای حفاظت کنتاکتورهایی با بویین ۲۲۰V در برابر افزایش و کاهش ولتاژ و دوفاز شدن می باشد. یکی از ویژگی های محافظ کنتاکتور شیواامواج حفاظت کلیه دستگاه های تک فاز و وسایل خانگی برق با بکارگیری کنتاکتور مناسب می باشد که در نوع خود خیلی با اهمیت می باشد.

محافظ برق یا ولتاژ دستگاهی است که در مسیر ورودی برق قرار می‌گیرد و در صورتی که مقدار ولتاژ یا آمپر یا توان مصرفی به هر دلیلی (مانند: اشکال برق رسانی در اداره برق یا نیروگاه یا خطوط انتقال، رعد و برق و حوادث طبیعی، سرقت کابل‌های برق شهری، مصرف برق بیش از حد مصرف کننده و…) خارج از محدوده استاندارد گردد، مسیر ورود برق را قطع می‌نماید و پس از طی زمانی مشخص در صورت ایجاد شرایط استاندارد، مجدد مسیر ورود جریان را به تجهیزات الکتریکی، وصل می‌نماید تا از آسیب به دستگاه مورد نظر جلوگیری شود.

در تابلو های برق خصوصا تابلو های موتور خانه ، جهت حفاظت از الکترو موتور در برابر اختلالات ولتاژ از کنترل فاز استفاده می شود. کنترل فاز این عمل را به صورت الکترونیکی انجام می دهد و برای حفاظت الکترو موتور در برابر اختلالات جریان از کنترل بار استفاده می شود. برای خرید این تجهیزات میتوانید وارد صفحه محصولات کنترل فاز، کنترل آمپر و… شوید.

لوگو شیوا امواج
لوگو شیوا امواج

 انواع تایمر اعم از: تایمر ثانیه،تایمر دقیقه، تایمر راه‌پله، تایمر استارت مجدد، تایمر چپ‌گرد راست‌گرد، تایمر ستاره مثلث

با استفاده از تایمر چپ گرد، راست گرد شیوا امواج این امکان وجود دارد که در مدت زمان مشخصی موتور مورد نظر در یک جهت کار نموده و سپس با یک زمان تأخیر قابل تنظیم ، موتور در جهت مخالف حرکت کند و این عمل پی در پی ادامه پیدا کند.

همچنین می توان با استفاده از تایمر چپ گرد، راست گرد شیوا امواج می توانید به ساده ترین شکل مدار چپ گرد راست گرد خود را طراحی نمایید. این دستگاه شامل سه تایم قابل تنظیم برای حالت چپ گرد، راست گرد زمان تأخیر (استراحت) بینِ چپ گرد،راست گرد در رنج های مختلف زمانی(با توجه به وضعیت اتصال ترمینال های M1,M2 به PH) می باشد.

تایمر ستاره مثلث در واقع نوعی ساعت است که از ان برای اندازه گیری زمان مشخصی استفاده میشود. در این تایمر بعد از وصل تغذیه ابتدا رله ستاره وصل میشود و بعد رله ستاره قطع میشود و بعد از ان رله مثلث وصل میشود.تایمر ستاره-مثلث شیوا امواج وسیله ای مناسب جهت راه اندازی موتورهای رتورقفسی با تبدیل ستاره به مثلث می باشد. در ولت استار انواع تایمرشیوا اموج موجود هست که میتوانید خریداری نمایید.

حال می توانیم به برخی ویژگی های تایمر ستاره – مثلث اشارره کنیم:

  • تغذیه دستگاه AC و DC
  • قابلیت تنظیم زمان وصل رله ستاره
  • قابلیت تنظیم زمان بین قطع رله ستاره و وصل رله مثلث
  • دارای دو نشانگر: وصل رله مثلث

طراحی و شکل ظاهری این محصولات باکیفیت به‌گونه‌ای است که می‌توان آن‌ ها را به‌صورت تابلویی بر روی درب تابلو (به‌وسیله قاب پانل ) و یا به‌ صورت ریلی روی ریل استاندارد 35 میلی‌ متری نصب نمود. همچنین این شرکت درزمینه ساخت دستگاه‌ های سفارشی برای شرکت‌ ها و کارخانجات صنعتی فعالیت دارد. دیگر مواردی که این شرکت ایرانی را مورد اطمینان همگان قرارداده کیفیت و تضمین رسمی 3 ساله تمامی محصولات شرکت می‌باشد.

استاندارد های شرکت شیوا امواج

محصولات شرکت شیوا امواج دارای گواهینامه استاندارد اروپا، تاییدیه ادارات برق سراسر کشور و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی کشور، دارای گواهینامه بین المللی مدیریت کیفیت ISO 9001_2008 از موسسه (MOODY INTERNATIONAL) انگلستان هستند.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی شرکت شیوا امواج و محصولات آن بپردازیم همانطور که در اول مقاله گفته شد این شرکت،شرکتی با سابقه می باشد و می توانید به محصولات با کیفیت آن اطمینان کنید، همچنین در ولت استار انواع محصولات این شرکت موجود می باشد.

Mehrad
ارسال دیدگاه